Demagogický blog alebo „urob si sám“…

Vravia nám:

  • Ak sa vám nepáči, že americkí cenzori rušia youtubové kanály pre slovenských vlastencov, zriaďte si vlastný „youtube“.
  • Ak sa vám nepáči ako píšu mienkotvorné denníky, založte si vlastné noviny !
  • Ak sa vám nepáči, ako vysiela RTVS, založte si vlastné rádio a televíziu.
  • Ak sa vám nepáči politika vlády, založte si stranu a vyhrajte voľby.
  • Ak sa vám nepáči ako sa USA a NATO rozťahujú po Slovensku, choďte do Ruska.

Odporúčame im:

  • Ak vám nechutí chlieb, čo ste si kúpili v obchode, upečte si svoj.
  • Ak sa vám párajú drahé topánky zo značkovej predajne, urobte si svoje.
  • Ak sa vám kazí nové auto, zmajstrujte si v garáži lepšie auto, presne podľa vlastných predstáv.
  • Ak sa vám nepáči rusofilstvo slovenského národa, nájdite si iný národ.
  • Ak sa vám nepáči na Zemi, urobte si vo vesmíre inú planétu.

Preteky v demagógii. S jedinou výnimkou. – Nepáčia sa nám články „renomovaných“ analytikov, politológov a expertov. A tak si píšeme svoje vlastné, podľa našich predstáv. Blogujeme.

Stále sme však v nevýhode: keď sa im nepáčia naše blogy, tak ich stiahnu z očí verejnosti alebo nám zrušia blogovanie; keď sa nám nepáčia ich redakčné články a manipulácia s informáciami, nemôžeme ich ani stiahnuť z očí verejnosti a ani zrušiť „publicistom“ prístup do médií. Dokonca k tomu nemôžeme ani diskutovať. A ak áno, tak nás kedykoľvek zmažú, alebo nám na určitý čas či natrvalo zrušia prístup do diskusie.

Ako hovoria na Hornej Nitre: silnejší pes …má vždy navrch. Po Slovensku behajú silné psiská. – Kto ich na nás vypustil ?

CHMELÁR a Demeš: exhibícia bezradnosti

20.01.2026

Poďakovanie si zaslúži istá televízia za pokračovanie v cykle besied s analytikmi Chmelárom a Demešom. Už menej si zaslúži poďakovanie Chmelár a Demeš. Aktéri zmierlivej debaty /jeden je sklamaný pravičiar, druhý je ohrdnutý ľavičiar/ sa prejavili ako nepríliš bystré hlavy. Chmelár a Demeš po väčšine besedného času spoločne nadávali na Trumpa a plašili ním ako s [...]

Trump LIKVIDUJE OSN ! BUDUJE čosi nové !

20.01.2026

USA všeobecne a Trump osobitne nie sú s OSN už dávnejšie spokojní. Najradšej by ju zrušili., ale ako? Trump je muž činu, vie ako na to. Pred našimi očami, celkom slušným tempom rozdáva vstupenky do novej medzinárodnej organizácie, ktorú nazval RADA MIERU alebo MIEROVÁ RADA /MR/. MR má byť organizácia bohatých krajín, ktoré už dnes sú alebo v budúcnosti budú pod [...]

Pán ŽILINKA, – aký je váš vzťah k čurilovcom, GAŠPAROVI, Lipšicovi ? Aký je váš vzťah k vláde SR ?

19.01.2026

Súdiac podľa posledných aktivít Generálnej prokuratúry, ktoré sú v prospech organizovanej skupinky „čurilovcov“ /dnes napr. v prospech čurilovského policajta Juhása a v neprospech ministra vnútra Šutaja Eštoka/ sa nazdám, že vzťah generálneho prokurátora Žilinku ku čurilovcom je pozitívny. Žilinkove rozhodnutia z posledného času sú také, ani čo by ich [...]

Iran Protests

Režim v Teheráne prvýkrát uviedol oficiálny počet ľudí zabitých pri protestoch

22.01.2026 11:47

Irán v minulosti počty obetí protivládnych demonštrácií podhodnocoval či vôbec neoznamoval.

Rusko nehoda vlak vykoľajenie rušeň

Systém ETCS do vlakov si vyžiada 108 miliónov eur, železničiari žiadajú pomoc štátu

22.01.2026 11:32

Podľa AROS bude preto potrebné dovybaviť ešte 44 elektrických a 108 dieselových rušňov.

Trump

Európa nie je pri Grónsku bezmocná. Proti Trumpovi dokáže vytiahnuť obranu aj obchod

22.01.2026 11:30

Americká invázia do Grónska sa nekoná. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá.