Založ si blog

Čas klebetných báb

Fico navrhol, aby SR dostala pár dní po voľbách čas na tiché vyjednávanie. Navrhol, aby sa politici v médiách zdržali hlasných vyjadrení- A aby miesto vášní, fám, hoaxov a konšpirácií dostal priestor rozum. Bohužiaľ, politici /o novinároch ani nehovoriac/ to ignorovali.

Čaputová sa ukázala už minútu po oznámení oficiálnych výsledkov volieb ako HLAVNÁ INICIÁTORKA KLEBETIEK a INTRÍG. Ficovi síce dala poverenie na začatie rokovaní o novej vládnej koalícii, no súčasne s tým sama rozbehla vlastné a poriadne hlučné povolebné rokovanie. Ako a prečo ? Kto jej dal na to morálnopolitické právo ? Prečo o novej vláde rokuje ? Je azda ona víťazkou volieb ?

Pokrytecké odvolávanie sa na to, že ona môže rokovať kedykoľvek s kýmkoľvek a o čomkoľvek, lebo je prezidentkou jej neuveria ani tie najhlúpejšie vrabce v prezidentskej záhrade. Toto sa v slušnej demokratickej spoločnosti nerobí. Toto je jednoducho arogantný spôsob rušenia atmosféry normálnej povolebnej diskusie o tvorbe novej koalície.

Šimečka so strihom palácového pudlíka v produkcii mediálnych klebiet pokračuje. Obieha stretnutia s lídrami parlamentných strán pred zrakmi spriaznených televízií a spriaznených novinárov-propagandistov, vytvárajúc dojem, akoby to bol on kto dostal faktické poverenie na tvorbu novej vládnej koalície. Invenční novinári propagandisti z každého takéhoto stretnutia prinášajú „dychberúce“ pikošky, klebety a klebietky…

Klebetnícky kolorit dotvárajú novinári. Oni majú klebetenie takpovediac v náplni práce. Zodpovední politici to musia o nich vedieť a ak im v ich často až pustošivom klebetení chcú zamedziť, mali by sa mať pred nimi na pozore. Najmä vtedy, ak je príležitosť čo-to popiť a uvoľniť sebakontrolu.

Europoslankyňa Beňová na to pozabudla. Urobila chybný pokus o vtipné glosovanie povolebného diania. Taľafatka, ale novinári sa na to vrhli /vyhladovaní v čase prechodného nedostatku serioznych informácií/ a vytvorili z toho kauzu, z ktorej precitlivený Pellegrini urobil najväčší problém vzniku novej vládnej koalície. Nota bene – koalície, ktorú si Slováci v kvázi referende v posledný septembrový deň vyvolili. -Dúfajme, že tu ide iba o to, čím sa to javí navonok. A že nejde z jednej strany o úmyselnú intrigu a z druhej strany o vytúženú zámienku vyvliecť sa z nepríjemného „manželského chomúta“.

Klebety, klebety, klebety. Pokiaľ sa situácia trochu neutrasie, nemá zmysel rozoberať súčasné povolebné dianie. Nechávam tu priestor pre ľudí s väčšou a zlomyseľnejšou fantáziou. A pevne verím, že sa intrigami, klebetami, hoaxami a konšpiráciami nedajú pri zodpovednom rokovaní o budúcnosti Slovenska ničím odradiť. Že dajú emócie nabok a prenechajú priestor rozumu.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431367x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie