Založ si blog

Kedy opozícia a médiá pochvália Ficovu vládu ?

Za tie dva týždne fungovania novej vlády R.Fica a spol. sme vo vystúpeniach bývalých vládnych t.č. opozičných politikov a ich mediálnych poskokov svedkami toľkých vyčudovaností a toľkých absurdností, že by ich nepochopil azda ani prefíkaný a frontovými bojmi ošľahaný major Haluška.

V prvom rade sa opoziční politici a ich médiá nekonečne čudujú, že ministri za Smer, za Hlas a za SNS chcú v praxi napĺňať svoje programy, s ktorými vyhrali voľby. To je teda ale arogancia, – čo si to dovoľujú ? Prečo aj naozaj a v praxi robia to, čo ľuďom avizovali pred voľbami ?

Rozmenené na malé mince, Dolinková chce udržať v prevádzke aj malé vidiecke pôrodnice. Drucker chce prispôsobiť študijné odbory potrebám slovenskej ekonomiky. Raši a Kmec chcú preveriť kam idú európske peniaze a chcú v tom urobiť poriadok. Ráž sa chce pozrieť na príčiny pomalej výstavby diaľnic, Takáč chce bojovať o európske peniaze pre slovenských roľníkov, Suska zaujíma primeranosť trestov za vraždy a za daňové pochybenia, Saková rieši zahraničné investície v netradičných regionoch a rezortoch, Kamenický dáva zo stola návrhy odorovcov a prednostne nebude sanovať dlh ale biedu ľudí, Blanár podporuje ideu samostatnej slovenskej zahraničnej politiky, Tomáš obnovuje projekt 13-teho dôchodku, Taraba vidí životné prostredie nielen v národných parkoch ale aj na zvyšku Slovenska, Šimkovičová sa cíti byť ministerkou kultúry a nie iba ministerkou umenia resp. ministerkou pre otázky bratislavskej hereckej kaviarne; chystá rozdeliť RTVS na rádio a televíziu a pomôcť Matici, Kaliňák odmieta vývoz zbraní a nábojov zo zdrojov armády na Ukrajinu, -nuž a Šutaj-Eštok chce začať očistu polície a nahradiť lipšicovcov vlastnými ľuďmi.

V rámci prirodzených povolebných aktivít nových ministrov sa opoziční politici a ich mediálni spolubojovníci najviac čudujú personálnym zmenám, aké v rámci svojich kompetencií rozbehol minister Šutaj-Eštok. Čudujú sa tomu, že si minister, ktorý voľby vyhral kritikou praktík predchádzajúceho lipšicovsko-matovičovského vedenia polície a OČTK, nechce teraz spolupracovať s tými, ktorých do funkcií dostali Lipšic, Mikulec, Matovič etc. Predstavte si to: Šutaj-Eštok nechce de-čurillovať vyšetrovateľov s pomocou čurillovcov ! Nechce očistiť NAKA od daňkovcov za pomoci Daňka a spol. Nechce sa zbaviť chybných praktík bývalých viceprezidentov PZ za pomoci týchto viceprezidentov samotných. Šutaj-Eštok je taký drzý, že nechce de-hamranizovať políciu za pomoci Hamrana…Absurdné, nepochopiteľne paradoxné.

Naši opoziční politici a novinári by zrejme chceli, keby sa po voľbách, potom, čo do vlády prišli kritici predchádzajúcej vlády nič nestalo. Keby všetko bežalo po starom a keby všade na ministerstvách a v dôležitých inštitúciách zostali ľudia nominovaní tam bývalou, toľko kritizovanou matovičovsko-hegerovskou vládou.

Zmenu bez akejkoľvek zmeny ! – To by asi naši opoziční politici a novinári od Fica a jeho ministrov chceli. Chceli by to už aj preto, lebo potom by mohli na Fica a spol. zaútočiť z druhej strany. Potom by zase mohli ficovcov obviniť z vierolomnosti, z dvojtvárky, z oklamania voličov a z prázdnych predvolebných sľubov.

Opozícii a ich médiám nevyhovieš – Robíš veci v súlade so svojim víťazným volebným programom /v súlade s mienkou väčšiny Slovákov/ a oni jačia, – že sa rúcajú doterajšie základy „liberálnej demokracie“ resp, právneho štátu. Nerobíš to, čo sa nepáči opozícii, médiám a Bruselu, – a oni pištia, že si sa spreneveril svojich vlastných predvolebným sľubom.

-Opozícii a médiám Fico a spol. nikdy nevyhovejú. Keby opozícia a a jej médiá chválili vládu, bolo by to choré. Bude preto najlepšie, aby sa Fico a spol. na opozíciu a médiá zvysoka vykašľali a aby si všetko urobili po svojom. V súlade s víťaznými volebnými programami, s legislatívou a s vôľou väčšiny občanov Slovenska.

PS: Milí psychicky normálni pravičiari , – to si naozaj myslíte, že by Šutaj-Eštok mohol a mal pracovať obkolesený Lipšicom, Hamranom, Čurilovcami, podpredsedami a i. funkcionármi z čias Matoviča ? To by podľa vás bolo v poriadku ? Za to by ste Šutaja-Eštoka pochválili ?

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962770x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie