Založ si blog

Kedy opozícia a médiá pochvália Ficovu vládu ?

Za tie dva týždne fungovania novej vlády R.Fica a spol. sme vo vystúpeniach bývalých vládnych t.č. opozičných politikov a ich mediálnych poskokov svedkami toľkých vyčudovaností a toľkých absurdností, že by ich nepochopil azda ani prefíkaný a frontovými bojmi ošľahaný major Haluška.

V prvom rade sa opoziční politici a ich médiá nekonečne čudujú, že ministri za Smer, za Hlas a za SNS chcú v praxi napĺňať svoje programy, s ktorými vyhrali voľby. To je teda ale arogancia, – čo si to dovoľujú ? Prečo aj naozaj a v praxi robia to, čo ľuďom avizovali pred voľbami ?

Rozmenené na malé mince, Dolinková chce udržať v prevádzke aj malé vidiecke pôrodnice. Drucker chce prispôsobiť študijné odbory potrebám slovenskej ekonomiky. Raši a Kmec chcú preveriť kam idú európske peniaze a chcú v tom urobiť poriadok. Ráž sa chce pozrieť na príčiny pomalej výstavby diaľnic, Takáč chce bojovať o európske peniaze pre slovenských roľníkov, Suska zaujíma primeranosť trestov za vraždy a za daňové pochybenia, Saková rieši zahraničné investície v netradičných regionoch a rezortoch, Kamenický dáva zo stola návrhy odorovcov a prednostne nebude sanovať dlh ale biedu ľudí, Blanár podporuje ideu samostatnej slovenskej zahraničnej politiky, Tomáš obnovuje projekt 13-teho dôchodku, Taraba vidí životné prostredie nielen v národných parkoch ale aj na zvyšku Slovenska, Šimkovičová sa cíti byť ministerkou kultúry a nie iba ministerkou umenia resp. ministerkou pre otázky bratislavskej hereckej kaviarne; chystá rozdeliť RTVS na rádio a televíziu a pomôcť Matici, Kaliňák odmieta vývoz zbraní a nábojov zo zdrojov armády na Ukrajinu, -nuž a Šutaj-Eštok chce začať očistu polície a nahradiť lipšicovcov vlastnými ľuďmi.

V rámci prirodzených povolebných aktivít nových ministrov sa opoziční politici a ich mediálni spolubojovníci najviac čudujú personálnym zmenám, aké v rámci svojich kompetencií rozbehol minister Šutaj-Eštok. Čudujú sa tomu, že si minister, ktorý voľby vyhral kritikou praktík predchádzajúceho lipšicovsko-matovičovského vedenia polície a OČTK, nechce teraz spolupracovať s tými, ktorých do funkcií dostali Lipšic, Mikulec, Matovič etc. Predstavte si to: Šutaj-Eštok nechce de-čurillovať vyšetrovateľov s pomocou čurillovcov ! Nechce očistiť NAKA od daňkovcov za pomoci Daňka a spol. Nechce sa zbaviť chybných praktík bývalých viceprezidentov PZ za pomoci týchto viceprezidentov samotných. Šutaj-Eštok je taký drzý, že nechce de-hamranizovať políciu za pomoci Hamrana…Absurdné, nepochopiteľne paradoxné.

Naši opoziční politici a novinári by zrejme chceli, keby sa po voľbách, potom, čo do vlády prišli kritici predchádzajúcej vlády nič nestalo. Keby všetko bežalo po starom a keby všade na ministerstvách a v dôležitých inštitúciách zostali ľudia nominovaní tam bývalou, toľko kritizovanou matovičovsko-hegerovskou vládou.

Zmenu bez akejkoľvek zmeny ! – To by asi naši opoziční politici a novinári od Fica a jeho ministrov chceli. Chceli by to už aj preto, lebo potom by mohli na Fica a spol. zaútočiť z druhej strany. Potom by zase mohli ficovcov obviniť z vierolomnosti, z dvojtvárky, z oklamania voličov a z prázdnych predvolebných sľubov.

Opozícii a ich médiám nevyhovieš – Robíš veci v súlade so svojim víťazným volebným programom /v súlade s mienkou väčšiny Slovákov/ a oni jačia, – že sa rúcajú doterajšie základy „liberálnej demokracie“ resp, právneho štátu. Nerobíš to, čo sa nepáči opozícii, médiám a Bruselu, – a oni pištia, že si sa spreneveril svojich vlastných predvolebným sľubom.

-Opozícii a médiám Fico a spol. nikdy nevyhovejú. Keby opozícia a a jej médiá chválili vládu, bolo by to choré. Bude preto najlepšie, aby sa Fico a spol. na opozíciu a médiá zvysoka vykašľali a aby si všetko urobili po svojom. V súlade s víťaznými volebnými programami, s legislatívou a s vôľou väčšiny občanov Slovenska.

PS: Milí psychicky normálni pravičiari , – to si naozaj myslíte, že by Šutaj-Eštok mohol a mal pracovať obkolesený Lipšicom, Hamranom, Čurilovcami, podpredsedami a i. funkcionármi z čias Matoviča ? To by podľa vás bolo v poriadku ? Za to by ste Šutaja-Eštoka pochválili ?

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431330x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie