Založ si blog

Otázky pre opozíciu a médiá, – ktoré sa novinári zabudli opýtať

Iba pár otázok, ktoré sa „naši“ novinári Kolíkovej, Šimečku, Plavákovej, Hajka a spol. nepýtajú, lebo odpoveď je vraj všetkým jasná. /Teda aspoň všetkým voličom opozície/. Mne to jasné nie je. Takže sa pýtam:

  • Úrad špeciálnej prokuratúry /UŠP/ je vraj hlavný nástroj boja s korupciou na Slovensku. V poriadku, -takže ktoré korupčné megakauzy ÚŠP odhalil a za koľko miliárd eur ? – Lebo vo verejnosti sú známe skôr kauzičky, kde išlo o debničku ovocia, o televízor, o plastové okná…prípadne o sumy za pár tisíc eur-výnimočne /v prípade kajúcnikov Imreczeho, Slobodníka atď./ o dva či tri milióny eur.
  • ÚŠP vraj t.č. rieši vyše 1000 živých spisov a po zrušení ÚŠP by sa proces ich riešenia spomalil. Fajn, -prečo sa teda teraz vo väčšine prípadov neurobil na ÚŠP a NAKA žiaden úkon ako je rok dlhý ? Predlžovanie konania na súčasnom ÚŠP nevadí ? Prekážať bude až po preradení prokurátorov ÚŠP na krajské prokuratúry ?
  • Dr. Gašparovi pri jeho obhajobe zrušenia UŠP Kolíková spolu s novinármi neustále hádžu do tváre, že sa o zrušenie ÚŠP usiluje, lebo je obvinený a bojí sa o svoj osud. Prečo sa novinári nepýtajú Kolíkovej, prečo je zubami-nechtami za zachovanie ÚŠP ? Nie je to preto, lebo ak by sa ekonomická kriminalita riešila na normálnej prokuratúre, mohla by sa Kolíková, Sulík, Mikulec, Matovič, a i. opozičníci dostať do hľadáčika prokuratúry a NAKy a sami by sa mohli stať obvinenými z korupcie a ekonomickej kriminality ?
  • Prečo sa v médiách pretriasa iba stanovisko nejakej „rady prokurátorov“, no stanovisko generálneho prokurátora sa spochybňuje či bagatelizuje ? Aké formálno-právne postavenia má v štruktúre našej legislatívy „rada prokurátorov“ ? Ktorý zákon vymedzuje kompetencie rady prokurátorov ? Je to štrukturálna zložka formálneho systému súdnictva a prokuratúry alebo je to iba záujmové profesijné spoločenstvo ?
  • Je z histórie fungovania EU známy precedens, v ktorom by nejaký členský štát prišiel o eurofondy či o hlasovacie práva iba zato, že aplikoval pri tvorbe zákonov v parlamente zrýchlené konanie ? Ako dlhá má byť diskusia podľa požiadaviek EU, EK a EP ? Ktorá európska norma alebo uznesenie stanovuje potrebnú dĺžku diskusie pred schválením nejakého zákona ?
  • Kto sú ľudia, čo protestujú proti zrušeniu ŠP ? Koľko ich je ? Koho volili v posledných voľbách – súčasnú vládu alebo súčasnú opozíciu ? Je ich viac ako 1,3 mil. Slovákov, čo volili súčasnú vládu aj preto, že mali záujem o zmeny v oblasti zákonov, prokuratúry a pod. ?
  • Prečo sa novinári nezaujímajú pri rušení ÚŠP aj o názor advokátov ? Prečo sa nezaujímajú aj o názor kvalifikovaných predstaviteľov akademickej právnickej obce ?

Dalo by sa pánov opozičníkov, novinárov resp. protivládnych propagandistov opýtať aj na ďalšie otázky. Na odštartovanie férovejšej mediálnej diskusie by to však asi stačilo. Alebo nie ?

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Malá vodná elektráreň Dobrohošť, simulácia, záplavy, lužné lesy, delta, Dunaj

V ramene Dunaja sa začala umelá záplava, bude trvať takmer mesiac

04.03.2024 20:21

Simulovaná záplava sa začína skôr ako po minulé roky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693592x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie