Založ si blog

Kto tu vlastne vyhral voľby: Fico či Šimečka a Cigániková ?

Na základe demokratických volieb sa v SR ujala moci koalícia Smer, Hlas a SNS. Opozícia to formálne akceptovala no ide o falošnú akceptáciu. V skutočnosti – aby víťaznej vládnej koalícii zabránila vládnuť, posiela do Bruselu záškodníkov, do ulíc frustrovaných porazencov a do médií kadejaké protesty po každom jednom suverénnom kroku novej vlády.

Opozícii sa nič nepáči. To by bolo aj v poriadku, keby sa obmedzila na konštruktívnu kritiku. Ibaže opozícia po každom kroku vlády spúšťa hysterický škrekot. Po každom návrhu nového zákona, po každej organizačnej či personálnej zmene reve ako keby ju z kože drali. Kvičí, zavíja, otravuje mediálne a následne aj celkové spoločenské ovzdušie.

Za všetky prípady iba dva príklady z dneška. Policajný prezident /nominant ministra vnútra za Hlas SD/ si dovolil odvolať z postu šéfa NAKA človeka, ktorého tam dosadil Matovič prostredníctvom olajnáka Mikulca resp. fajtera prezidenta Hamrana. Toľká drzosť – tak minister za Hlas je tak arogantný, tak nedemokratický, že odvoláva človeka daného tam minulým režimom. Konkrétne človeka, ktorého si vybral trnafský mikrogénius Matovič. Nehoráznosť, chrapúnstvo…naše mainstreamové protivládne médiá sa priam zadúšajú od rozhorčenia.

Beznohavičková dubajská fláma Cigániková dnes zvolala tlačovú konferenciu k inej smerácko-hlasistickej sviňačine. Predstavte si to, súčasná vláda začala vymieňať ľudí v predstavenstve a dozornej rade štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne. – Ako je to možné ? Prečo je táto ľavicová vláda nespokojná s ľuďmi, ktorých jej tam nanominovala predchádzajúca pravicovo-populistická partička pána Matoviča ? Čo si to ten Pellegrini a Fico dovoľujú, dávať do funkcií svojich ľudí ? Veď tí čo ich tam Matovič a spol. ustanovili, boli podľa Matoviča najlepší z najlepších ! Tak čo sú to za móresy,-že ich nová vláda vymieňa za akýchsi odkundesov , čo majú iba prepytujem dôveru tejto novej vlády. No to je hnus, to je fuj, – Pellegrini a Fico do basy ! Dosť bolo Fica. Korčok na hrad !

Bolo by dobré, aby opoziční europoslanci už aj utekali do Bruselu s novými žalobami. Žalobaby by mali pani Layenovej oznámiť ako veľmi sú Fico a spol, arogantní a ako hrubo porušujú princípy právneho štátu. Fico a spol. nechcú po voľbách realizovať program bývalej vlády, nechcú nechať pri moci ľudí z bývalej vlády – ale predstavte si to – chcú realizovať svoj vlastný vládny program a chcú vládnuť so svojimi vlastnými ľuďmi.

Hnus. Ešte raz fuj ! Ficovi treba ihneď vziať eurofondy !

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921385x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie