Založ si blog

Komu veriť: analytikovi či herečke ?

V dnešných médiách sa objavili dve vyjadrenia, týkajúce sa protestov opozície proti zákonným úpravám špeciálnej prokuratúry resp. po šimečkovsky: proti „mafiánskemu balíčku“. Iba veľmi stručne:

Bývalá herečka Magda Vásáryová volá ľudí na protivládne mítingy, lebo sa bojí, aby Slovensko neprešlo na „zlú stranu dejín“ a aby sa u nás zachovala „sloboda a demokracia“.

Skúsený analytik, komentátor a publicista Juraj Hrabko nazýva protivládne mítingy šimečkovcov a matovičovcov stretnutiami voličov opozície, ktorí sú stále frustrovaní volebnou porážkou v parlamentných voľbách spred dva a pol mesiaca.

Komu z nich dvoch veriť ? V médiách stále populárnej herečke na dôchodku alebo analytikovi, o ktorého názory je v súčasných mainstreamových médiách stále menší záujem ? Kto má pravdu ? Akí sú „demonštranti“ čo na protivládne zhromaždenia chodia ? Sú to neochvejní bojovníci za demokraciu alebo sú to naopak ľudia bez demokratického zmýšľania, neschopní prijať porážku vo férových demokratických voľbách ?

Alebo iná názorová dichotómia: Za zrušenie špeciálnej prokuratúry sa vyslovil popredný odborník na trestné právo, dekan Právnickej fakulty Doc. JUDr. E.Burda, CSc. Odlišný názor vyslovilo 200 študentov Univerzity Komenského. Aj v tomto prípade vzniká otázka – komu veriť ? Kto je väčšia odborná autorita, kto je kvalifikovanejší, – docent trestného práva alebo študenti ?

Podľa posledného prieskumu verejnej mienky vládne idey sociálnej a národnej spravodlivosti podporuje toľko občanov, že by to dalo 78 resp. 88 poslancov NRSR. Odboj proti súčasnej vláde a liberálno-progresivistickú a konzervatívnu opozíciu podporuje masa voličov, ktorá by poslala do NR SR spolu 62 poslancov. Pomer 88 ku 62 je jasný. – Napriek tomu sa naše médiá hmýria hodnoteniami, akoby ten pomer bol opačný a akoby tých ľudí frustrovaných z volebnej porážky bola ústavná väčšina.

Tak teda neviem. A vy ako ? Komu veríte ? Starnúcej herečke či starnúcemu politickému analytikovi ? Médiám alebo vlastným životným skúsenostiam a vlastnému zdravému rozumu ?

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876381x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie