Založ si blog

Korčokove čudá. Pellegriniho zázraky.

O pár hodín sa začne moratórium pred druhým kolom volieb. Je tu posledná šanca na to, aby volebný štáb pána Korčoka ešte čosi vypotil a ešte nejako pričaroval na svoju stranu stále viac unikajúce víťazstvo. Korčokovci sa ako topiaci sa človek aj slamky chytajú, aby sa ešte udržali nad vodou. Korčokovi marketingoví mágovia preto začínajú čarovať…

Ako ? Nuž za všetky čudá a čáry máry aspoň dva-tri príklady.

Po prvé, v posledných hodinách boli prezentované viaceré prieskumy verejnej mienky, ktoré mali voličov poinformovať o najnovších preferenciách v prospech kandidátov. Podľa renomovanej agentúry Focus z včerajšieho večera by v druhom kole vyhral Pellegrini so ziskom takmer 51% hlasov. Tesne po druhej televíznej besede by sa podľa inej známej agentúry SANEP víťazom druhého kola tiež stal Pellegrini s niečo okolo 50,5% hlasov. Pellegrini podľa prieskumu SANEPu vo včerajšej diskusii na televízii Markíza jasne dominoval. Bol sebaistejší, dôveryhodnejší a celkove si zlepšil svoje vyhliadky na zvolenie. Víťazstvo Pellegriniho v druhom kole prognozuje aj agentúra Medián.

-Na počudovanie, iný názor má agentúra Ipsos. Táto u nás ešte nová agentúra, pracujúca na objednávku pre korčokovský Denník N na počudovanie favorizuje o 0,1% Korčoka. Pomerne neznáma agentúra NMS Market Research pracujúca pre iný korčokovský denník – Denník N, odhadla Korčokovo čudesné víťazstvo na asi + 1,5%. – Nuž, čudo sa objaví, keď to Korčok najviac potrebuje. Stačí zaplatiť.

Korčokovi vyslovil zatiaľ podporu iba Matovič a minikandidát Dubovský. Je to taký pšuk, no napr. v objektívnej RTVS hrajú tieto dve podpory pre Korčoka úlohu ústredných hajlajtov.

Po druhé, čudá sa stávajú aj pokiaľ ide o niektoré analytické články na internetových portáloch. Takéto články tam chvíľu sú, no len čo niekto z korčokovského predvolebného tímu zavolá, už zrazu nie sú. Zmiznú ako gáfor. Takto zmizol napr. článok o tom, že čím bude účasť na druhom kole volieb vyššia, tým väčšie šance na víťazstvo má P.Pellegrini. A že to osobitne platí pre tých voličov, čo v prvom kole volili Š.Harabina.

Po tretie, čudá či skôr v jeho prípade zázraky sa tu a tam udejú aj v prospech P.Pellegriniho. Dnes boli tri-štyri takéto zázraky. Jedným z nich je spoločné vyhlásenie strán vládnej koalície na podporu P.Pellegriniho. Druhým je potom vyhlásenie otcov-zakladateľov KDH Čarnogurského, Klepáča, Andráša a spol., varujúce pred voľbou progresívneho liberála Korčoka. A tým nepriamo podporujúce voľbu Petra Pellegriniho na post prezidenta Slovenskej republiky. Tretím zázrakom v prospech Pellegriniho je oznámenie J.Kubiša, kandidáta na prezidenta SR, ktorý v prvom kole získal 2,04% hlasov, že v druhom kole podporí P.Pellegriniho. Podporu P.Pellegrinimu vyslovil aj Boris Kollár a jeho Sme rodina a český ex-premiér Babiš. Podporu Pellegrinimu nepriamo, opisne, vyjadril napokon aj Harabin.

– Nech je akokoľvek, pán Boh zaplať za takéto síce dosť zriedkavé ale o to milšie „božie zázraky“.

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Dlhé diely / Karlova Ves /

Nepriateľ zelene v Karlovej vsi? Bratislavskú mestskú časť trápi poškodzovanie stromov

16.04.2024 16:46

Na neznámeho páchateľa, ktorý poškodzoval zdravé dreviny, upozorňovala mestská časť napríklad aj vlani v máji.

Salma

Nebránime Izrael, ale seba, tvrdia Jordánci po zostrelení iránskych dronov. Princezná Salma v tom prsty nemala

16.04.2024 16:33

Obrázky na sociálnych sieťach ukazujú kráľa Abdalláha ako zradcu s izraelskou vlajkou. A o jeho dcére, princeznej Salme, pilotke vzdušných síl, sa šíria dezinformácie, že zostrelila šesť iránskych bezpilotných lietadiel.

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809910x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie