POPULISTA PELLEGRINI sa zastal /ktovie čím motivovaných/ starostov a majiteľov herní

Tak je to spečatené. Pellegrini nepodpísal zákon o herniach. Vraj berie právomoc obciam rozhodnúť, či v obci herňu chcú a lebo nie. Je to lož. Zákon obciam ponecháva právo na vyjadrenie. Čo obciam berie, to je šanca, aby starostovia sami rokovali s majiteľmi herní a sama vec manažovali tak, aby v obci herne boli odsúhlasené. Pre šikovného starostu či primátora nebol a ani nebude problém presvedčiť väčšinu poslancov, že herne sú treba, lebo obec potrebuje peniaze.

Je verejným tajomstvom, že starostovia a primátori dostávajú za manažovanie zriadenia či zachovania herne celkom pekné „všimné“. Ten hnusný Huljak to vie /sám bol starostom/ a chcel by starostom šancu na všimné vziať. Našťastie, nevezme. Možno chcený, možno nechcený lobbista primátorov a starostov a údajne aj majiteľov veľkých herní, – pán Pellegtini, to Huliakovi zatrhol. Veď kde by sme to boli, keby na herniach ďalej nezarábali kadejakí polomafiánski súkromní majitelia – a keby miesto nich na hazarde zarábal štát. Kde by sme to boli, keby si pri zriaďovaní súkromných herní nemohli prísť na svoje aj starostovia a primátori. Huliakov model štátnych herní by im to znemožnil. Štát totiž pri realizácii svojich zámerov „všimné“ nerozdáva.

Rozsah lobbingu v prospech status quo, t.j. v prospech toho, aby sa v obciach naďalej zriaďovali neštátne herne a aby o tom, či ich obec odsúhlasí alebo nie, rozhodoval starosta a jeho schopnosť presadiť herňu cez poslancov, je desivý. Zdá sa, že Huliak narazil na poriadne silnú partiu podnikateľov. Na partiu /slovu mafia sa vyhýbam/, ktorá vie poťahovať nitky možno až v prezidentskej kancelárii. Na partiu, ktorá má svojich ľudí aj v NRSR. Možnože napríklad aj v SNS. Motivovanosť Danka a spol. v spore s Huliakom je na pohľad čisto osobná. Nedal by som však ruku do ohňa, že v skutočnosti je založená aj na niečom inom, ako na osobnej zášti a animozite Danka a Huliaka.. Na niečom, čo sa distribuuje v škatuliach od šampanského alebo v igelitkách.

-Neviem, ako sa veci naozaj majú. Miesto dôkazov prenikajú na verejnosť iba indície a tajuplné konšpirácie. Tak či tak, ak by sa veci naozaj diali tak, ako som to tu naznačil, nemohli by zvonku vyzerať inak, ako dnes vyzerajú….

Šimečkova TIEŇOVÁ VLÁDA- ZOMBÍCI z politického záhrobia…

11.11.2025

Novinársky nedouk Šimečka vytiahol z politického záhrobia osôbky, ktoré by vskutku boli iba tieňmi skutočných ministrov. No veď sa na to pozrime: predseda vlády Šimečka nemá potrebnú ekonomickú či právnickú kvalifikáciu na centrálne riadenie vlády ale je BAKALÁROM z politológie; úspešne tlačí pred sebou reputačný biľag, spôsobený neadekvátnym narábaním jeho [...]

Čo to v tom STVR preboha stvárate ?

10.11.2025

Tak nám zrušili Nikodýma. Keby len Nikodýma, to by sa ešte dalo prežiť, -ale vo flašíkovskej STVR nám zrušili jedinú vlastivednú súťažnú reláciu, aká tam bola. Zrušili „Všade dobre doma naj“. Tak sa už odteraz nezasmejeme na IT-čkároch, ktorí si myslia, že Trenčínom tečie rieka Hron, neuvidíme, ako skladník v poznatkoch o SR poráža vedeckého [...]

Nepríjemné víťazstvo Viktora Orbána /a tak trochu aj Roberta Fica/ v Amerike -či len obyčajná taľafatka ?

09.11.2025

Už dva dni chodia naše médiá okolo výsledkov Orbánovej návštevy v USA ako okolo horúcej kaše. Tu a tam čosi utrúsia, no nikto v tzv, mienkotvorných médiách nepovie, ako to teraz vlastne je. Tak čo to ten Orbán vlastne v USA vybavil ? Vybavil pre Maďarsko výnimku na dovoz ruského plynu a ropy alebo nie ? Vybavil to iba na rok alebo na neurčito ? Vybavil to aj pre Slovensko [...]

Pokrovsk, ruskí vojaci

VIDEO: Ako prízraky, v štýle filmu Šialený Max. Pokrovsk zahalila hmla, Rusom pomohla vniknúť hlbšie do mesta

11.11.2025 22:50

Hlbšie preniknúť do Pokrovska Rusom pomohla hustá hmla, ktorá už niekoľko dní zahaľuje mesto.

Lietadlová loď USS Gerald R. Ford

Úderná skupina lietadlovej lode USS Gerald R. Ford je už pri Latinskej Amerike

11.11.2025 20:38

Do vôd v oblasti Karibiku a Latinskej Ameriky dorazila v utorok úderná skupina americkej lietadlovej lode USS Gerald R. Ford.

Mestská polícia Bratislava, telové kamery

Vallov vyzývateľ Winkler skritizoval rozpočet pre mestskú políciu. Bratislava potrebuje viac policajtov, tvrdí

11.11.2025 19:24

Ak chceme zvýšiť bezpečnosť v hlavnom meste, treba zvýšiť počet mestských policajtov a zlepšiť im pracovné podmienky, tvrdí Winkler.

Donald Trump / Viktor Orbán /

Bývalý maďarský europoslanec bagatelizuje stretnutie Orbána a Trumpa: Bolo to iba 'stretnutie pri obede'

11.11.2025 19:15

Schôdzka Orbána s Trumpom 7. novembra vo Washingtone figuruje na webovej stránke Bieleho domu iba ako "lunch meeting".