Rúška hore !

Myslel som si, že ľudia nosili na tvári rúška kvôli prevencii pred covidom 19. Ale mýlil som sa. Oni tie rúška nosili s úcty či strachu pred vládou Matoviča resp. Hegera. Len čo vláda dovolila chodiť do obchodov bez rúška, nemá v obchodoch rúška takmer nikto. A pritom, covid tu stále je, ľudia naň každý deň umierajú. A jedinou, aj keď veľmi biednou obranou voči covidu je práve iba rúško.

Dva roky sme spolu s manželkou odolávali – ako covidu, tak vakcinačnej kampani. Úspešne. Covid ani jeden z nás nedostal a zavakcinovať sa ani jeden z nás nedal. Rúška však nosíme naďalej. Pravdu povediac, nosíme ich radi. Videli sme tento nápad dávno pred covidovou pandémiou u Japoncov, Kórejcov a Číňanov. Boli sme radi, že rúška môžeme menej okato nosiť aj my Slováci, a dokonca tu doma, na Slovensku. Nariadenie vlády a stádový efekt národa, ktorý po ňom nasledoval, nám poskytovalo bezpečné alibi.

Lenže čo teraz ? Rúška sa už nenosia… S rúškami vyzeráme v obchodoch ako Fantozzi s lyžami na pleci v júli na železničnom peróne. Ľudia, pridajte sa k nám. Aby sme sa nemuseli hanbiť, že to robíme už iba my. Ľudia – noste rúška naďalej. Natruc tejto vláde ! – RÚŠKA HORE !

Cirkus „SAV“: p. Pastoreková a „vedci“ ako politickí šašovia liberalizmu

04.09.2025

Politické zneužívanie značky „SAV“ a jeho pracovníkov v boji proti R.Ficovi, proti národniarskym poslancom Dankovi a Kotlárovi dnes doobeda nabralo na intenzite. SAV sa opäť vyfarbila nie ako vedecká inštitúcia ale ako politický cirkus. Veď čo majú spoločné s vedou také veci, ako: svojvoľné publikovanie záverov z analýzy, bez súhlasu zadávateľa a teda [...]

FICO VYŠE HODINY ROKOVAL S PUTINOM O UKRAJINE A PRE ZELENSKÉHO MÁ OD NEHO VÁŽNE POSOLSTVO

02.09.2025

MÉDIÁ ZATAJUJÚ NAJVäČŠÍ DIPLOMATICKÝ ÚSPECH FICA A SR Všimnite si, čo je pre naše médiá- s výnimkou Pravdy- dôležité: tetovanie na ruke P.Gašpara ! A pritom to čo je megahajlajt tohto týždňa – sprostredkovateľská misia R.Fica v zápase o mier na Ukrajine, – o nej sa v médiách takmer nehovorí, takmer nepíše. A ak už predsa len čosi v médiách objaví, [...]

Takto sa konsoliduje, do psej matere

01.09.2025

Parafráza známeho Ficovho bonmotu je na mieste. O skutočnej konsolidácii slovenských financií a slovenského rozpočtu sa nerokuje iba na koaličných naťahovačkách na Úrade vlády, ale predovšetkým v Číne. Na schôdzkach s lídrami krajín, predstavujúcich takmer 60% svetovej populácie a 65% rozlohy našej planéty. Tam sa rozhoduje aj o našich miliardách. A preto je R.Fico tam [...]

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak.

Huliak prišiel s absurdným návrhom: úplne zrušiť vratky DPH. Sám pritom hovorí, že ide o ilúziu

04.09.2025 15:30

S návrhom podľa svojich slov chce ísť na najbližšiu koaličnú radu.

comirnaty vakcíny covid koronavírus

NCZI spustilo registráciu na očkovanie novou vakcínou proti covidu

04.09.2025 15:09

Termíny sa začnú prideľovať koncom septembra.

Horiaci vlak

Železničiari sa pochválili úspechom: V roku 2025 (zatiaľ) nehorel žiadny rušeň. Modernizácia vraj funguje

04.09.2025 15:03

Kým v roku 2018 bolo takýchto udalostí až 15 a v roku 2024 osem, tohtoročná štatistika je nulová.

Tomáš Drucker

Pre Druckera je téma bezpečnosti vakcín uzavretá, hoci analýzu stále Fico na vládu nepustil

04.09.2025 14:52

Podľa ministra bol to práve predseda vlády, kto po návšteve SAV navrhol, aby akadémia analýzu pripravila.