Konečne máme novú vládu

Dnes bola menovaná nová vláda Roberta Fica. Konečne. Po troch rokoch matovičovsko-hegerovskej hrôzovlády a pol roku virtuálnej pseudo-vlády Čaputovej Odora konečne za vládny stôl „sadla vôľa nášho ľudu“.

Očakávania Slovákov voči ľavicovo-národniarskej vláde sú veľké. Ako vždy, sú vyššie ako možnosti novej vlády. Tá totiž zdedí rovnaké vnútorné sociálno-ekonomické podmienky a rovnaké vonkajšie prostredie, aké mali predchádzajúce vlády. Umenie novej vlády v takýchto danostiach bude umenie možného.

Nová vláda nebude mať veľa bodov, v ktorých by mohla nadviazať na výsledky práce alebo na plány minulej vlády. Napriek tomu si myslím, že kto hľadá, nájde. Keď nie veľké veci tak aspoň ako-tak užitočné maličkosti. Napríklad zavedenie povinnej školskej dochádzky pre deti ukrajinských prisťahovalcov /Bútora/, nástroje na redukciu remišovskej straty eur, prichádzajúcich z Bruselu /Vašáková/, odvolanie neschopného šéfa NBS /Lančarič/, zablkovanie prísunu ukrajinského obilia do SR /Bíreš/, operatívnejšie riešenie problémov s výstavbou nových nemocníc /Palkovič/ atď.

Na druhej strane odpudzujúco pôsobiaci totalitný vyhadzov pre starodemokratického ministra vnútra Šimka by mal byť odstrašujúci príklad toho ako sa nevládne a vládnuť nesmie. Odporne pôsobilo aj bezškrupulózne poslúchanie Bruselu /NATO i EU/ v „našej“ zahraničnej a obchodno-ekonomickej politike.

Dnes je čas blahoželať R.Ficovi a jeho garnitúre k nástupu do štvrtého vládneho obdobia. Je čas zaželať im /ale vlastne najmä nám voličom a občanom/, aby sa im ich práca pri záchrane Slovenska darila a aby krok za krokom vytvorili predpoklady na budúci sociálno-ekonomický rozvoj Slovenskej republiky.

Od zajtra budeme už sledovať prácu novej vlády. Tak ako pri každej vláde bude treba dobré veci aj tejto vlády podporovať a chváliť a problémové činy a súvislosti kritizovať. Môj pohľad na činy novej vlády bude rovnaký ako vždy-cez prizmu národných, kresťanských a ľavicovo-sociálnych hodnôt. Verím, že nová vláda, hlásiaca sa práve k takýmto hodnotám, ponúkne oveľa viac príležitostí k podpore a pochvale ako k výhradám a kritike.

Veľa úspechov a chuti do činorodej práce pre Slovensko, nová naša slovenská vláda !

Tu sa nebude hrať maďarskou ale SLOVENSKOU kartou,-v hre, ktorá môže byť pre Slovákov NIČIVÁ !

22.04.2026

Bohužiaľ. Naši tupí novinári sú v zajatí svojich starých myšlienkových klišé. V súvislosti s rastom napätia v maďarsko-slovenských vzťahoch oprašujú spojenie „hra s maďarskou kartou“. Myslia si, že sa s etnickou kartou hrajú iba zlí Slováci a že to dobrí Maďari nevedia.Ani nevedia, ako sa mýlia. Aká je dnes realita ? Nuž taká, že Slováci /s výnimkou [...]

ZELENSKÉMU ponúkne EU miesto členstva „čipkované NOHAVIČKY“

21.04.2026

Zelenskij je v ostatných dňoch akosi z formy. 90 miliárd pomoci je v nedohľadne. USA podľa Vancea prestali dávať na UA zbrane. Zhoršili sa vzťahy s milovanými Estóncami a i. pobaltskými štátmi. Vážne varovanie Zelenskému poslal novonastupujúci premiér Magyar. -Človek, od ktorého si kyjevský „prezident“ toľko sľuboval. Pre banderovcov tragicky skončili [...]

REFERENDUM ZA predčasné VOĽBY v 2020-2023 raz BOLO a raz nebolo. Petičný šport: 4 ref. petície za 5 rokov.

20.04.2026

Je zábavné ako je politická pamäť krátka. Novinári a politici si nedokážu spomenúť ani na udalosti, ktoré hýbali SR pred 3 rokmi. Napríklad na petície, ktorých sa zúčastnilo cca 600 resp. 500 tisíc ľudí. A na referendá, z ktorých jedno kvôli rozhodnutiu ÚS nebolo, no druhé o rok neskôr v 2023 BOLO. Bolo však neplatné, lebo sa ho zúčastnila sotva tretina [...]

Russia Putin

India prispieva Rusku na vojnu, Putin predal 100 miliónov barelov ropy so zľavou

23.04.2026 20:16

Najväčšia ekonomika juhovýchodnej Ázie so silne dotovanými cenami palív je producentom ropy, napriek tomu zostáva jej čistým dovozcom.

Jozef Gima

Zomrel Jozef Gima. Muž, ktorý vybudoval modernú éru košickej tresky

23.04.2026 19:08

Hospodársky svet a obyvateľov metropoly východu zasiahla správa o úmrtí významného podnikateľa

Sejm

Pri dopravnej nehode zomrel poslanec Sejmu Litewka

23.04.2026 18:42

„Poslanec. Priateľ. Česť jeho pamiatke,“ napísal predseda Sejmu a strany Ľavica Wlodzimierz Czarzasty.

Polacek odpocet foto  2

Napätie v sále: Košičania tlačili na primátora pre most, bezpečnosť aj situáciu v uliciach

23.04.2026 18:40

Primátor Košíc Jaroslav Polaček pozval v stredu večer záujemcov do historickej radnice.