Hríby ešte nerastú

Moji informátori z Liptova hlásia veľmi chabé úlovky hríbov. To isté platí vo veľkej časti Východnej Európy. Vedúci katedry mykológie Biologickej fakulty MGU /Moskovskej štátnej univerzity/ prof. Maxim Djakov odporučil Moskovčanom, aby sa na svoje dače kvôli hríbom tento týždeň ešte veľmi neponáhľali. Jar totiž prišla dosť neskoro a bola dosť chladná. Podhubia sú ešte dosť „skrehnuté“.

Ak toto vyhlási profesor mykológie v krajine, ktorá je hríbarskou veľmocou číslo 1, čosi na tom asi bude. Na hodinové strímovanie ruských výprav za dubákmi si teda budem musieť ešte počkať. Zajtra sa chystám na prvú dovolenku. Tatry asi vymením za more. Voda je ešte studená, ale vzduch bude od soboty horúci až až.

V Bratislave je prechod od jari do leta tohto roku mimoriadne farebný príjemný a voňavý. Začalo posledné silne aromatické obdobie – kvitnú lipy a voňajú a voňajú a voňajú. Absolútna čuchová krása. Človeku je o to viac ľúto, že sa vo svete nájdu ľudia, čo nás o takéto radosti života chcú obrať.

-Páni Sikorski, Zelenskij, Johnson, Biden, Naď, Korčok, Klus, Lipšic, Matovič a Sulík – „tak choďte sa biť trocha nabok,-tu nemáte nárok !“

REFERENDUM ZA predčasné VOĽBY v 2020-2023 raz BOLO a raz nebolo. Petičný šport: 4 ref. petície za 5 rokov.

20.04.2026

Je zábavné ako je politická pamäť krátka. Novinári a politici si nedokážu spomenúť ani na udalosti, ktoré hýbali SR pred 3 rokmi. Napríklad na petície, ktorých sa zúčastnilo cca 600 resp. 500 tisíc ľudí. A na referendá, z ktorých jedno kvôli rozhodnutiu ÚS nebolo, no druhé o rok neskôr v 2023 BOLO. Bolo však neplatné, lebo sa ho zúčastnila sotva tretina [...]

Šimečka,Korčok,Odor: TRAJA progresívni BABRÁCI

19.04.2026

Tri rôzne televízie nám dnes umožnili zaujímavú poznávaciu cestu do progresívnej duše troch našich progresívnych babrákov. Naprv šéfbabrák Šimečka. Šimečka – to bolo aj dnes iba potvrdenie smutného konštatovania o mizernom intelektuálnom a osobnostnom stave tzv. „vodcu opozície“. Alebo -z pohľadu koalície, – potešiteľného konštatovania, že [...]

Zastaví SAKOVÁ POKLES NEMECKEJ ekonomiky ?

18.04.2026

Ministerka hospodárstva Saková dostala za úlohu navrhnúť rozvojové programy SR na roky 2026-2027 rokov, ktoré by umožnili prejsť od šetriacej a prijmovo-výdavkovej konsolidácie ku konsolidácii rozvojovej. Saková by mala nájsť také opatrenia, ktoré by Slovensku umožnili zvýšiť rast HDP, Takáto úloha je nesmierne ťažká, pretože SR je extrémne proexportne orientovaná, [...]

SR MZVEZ Blanár Ukrajina Sybiha Generálny konzulát otvorenie

Kyjev poďakoval Pobaltiu za stopku Ficovi. Žiada ďalšie krajiny, aby ho nepustili do Moskvy

20.04.2026 15:35

Ďakujem Estónsku, Lotyšsku a Litve za to, že zaujali silný postoj, napísal Andrij Sybiha.

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer

Tvrdé slová z NATO. Admirál Bauer pomenoval zlomový problém ruskej vojny proti Ukrajine

20.04.2026 15:15

Bauer zároveň upozornil, že vytlačiť takýto počet vojakov bude mimoriadne náročné.

Pellegrini

Pellegrini: Volebné obdobie sa referendom krátiť nebude. Hlasovať sa bude v dvoch otázkach

20.04.2026 15:13, aktualizované: 15:53

Mimoparlamentná strana Demokrati odovzdala prezidentovi vyše 384-tisíc podpisov. Potrebných bolo 350-tisíc.

falošné cigarety

Poľsku pomáhali naši finanční vyšetrovatelia. V nelegálnej výrobni odhalili cigarety za viac ako milión

20.04.2026 15:10

Naši finanční kriminalisti pomohli odhaliť nelegálnu výrobňu cigariet v Poľsku. Na daniach je škoda asi 1,3 milióna eur.