Založ si blog

TV Markíza: Lož tv 1. TV JOJ: Lož tv 2…

Lži o akcii Matice. Lži o“ruskom“ bombardovaní trhoviska. Lži a lži. Môžete prepínať koľko len chcete: z Lož TV Markíza na Lož TV Joj, prípadne na Lož TV RTVS…Máme tu pluralitu, môžete si vybrať, či vám lži podajú klamári z Markízy alebo klamári z JOJky. Príklady ? Aspoň dva najnovšie.

Príklad prvý: Protest proti zneucteniu slovenských štátnych symbolov a slovenských kultúrnych dejateľov pred Mestským Divadlom P.O.Hviezdoslava v Bratislave. Protest bol oficiálne ohlásený. Primátor a riaditeľka divadla sa naň pripravili tak, že pracovníkom divadla dali voľno a zabezpečili, aby v čase protestu nebola v divadle ani noha. Protestu sa zúčastnilo viacero osobností z prostredia kultúry, Matice slovenskej, opozičných politikov a asi 1500-2000 národne cítiacich občanov. Nepáčilo sa im, že divadlo nesúce meno najväčšieho slovenského básnika bolo zneuctené vitrážou s vlajkou homosexuálov, vlajkou banderovcov, prečiarknutým slovenským dvojkrížom a vyobrazením odtrhnutej hlavy národného básnika Hviezdoslava. Protest mal pokojný kultúrny priebeh až do chvíle, keď zvuky stovkami Slovákov spievanej slovenskej štátnej hymny prerušili zvukové protesty asi 20 provokatérov na bicykloch s homosexuálnymi a banderovskými zástavami.

Na rušenie slovenskej hymny odpovedali blízko stojaci občania pokusom o umlčanie zdroja rušivého zvuku a pokusom o odstránenie homosexiálnej a banderovskej zástavy. Došlo k ruvačke, do ktorej zasiahla akoby na tento moment pripravená Vallova mestská polícia. Tá polícia, ktorá mala prijať opatrenia a ohlásenú demonštráciu oddeliť od provokatérov kordónom v dostatočnej vzdialenosti. Nič také sa neudialo. Pripravenosť provokatérov, pripravenosť polície a médií na túto provokáciu budia podozrenie, že ide o komplot primátora Valla proti slobode prejavu národne orientovaných občanov.

Tv JOj a Tv Markíza o celej akcii poskytli hrubo neobjektívny pohľad. Prekrútili predmet sporu, nedali priestor oficiálnym rečníkom a akcentovali iba incident s provokatérmi, – ktorý však bol tak malicherný, že drvivá väčšina demonštrantov si ho ani nevšimla. Lži-televízie urobili -ako zvyčajne-s vlasteneckých občanov bitkárov a z tých, čo zneuctili slovenské štátne a kultúrne symboly urobili výkvet kultúrnosti a tolerancie. Hnus !

Príklad druhý: na trhovisko v Kyjevom obsadenom mestečku Konstantinovka dopadli úlomky rakety S-300, ktoré tam usmrtili 17 ľudí. Raketa S-300 je protiletecká raketa, súčasť protivzdušnej obrany Ukrajiny. Ktovie, možno úlomky tejto rakety, ktorú vystrelila kyjevská protivzdušná obrana pochádzajú z rakety zo Slovenska. Každý, kto sa aspoň trochu rozumie raketám a protivzdušnej obrane vie, že nemohlo ísť o ruskú útočnú raketu ale o raketu ukrajinskú, ktorá netrafila cieľ-teda ruskú útočnú raketu či ruský dron – a zrútila sa následne na trhovisko, kde vybuchla a bohužiaľ aj zabíjala. Svedčia o tom nielen úlomky rakety, ale aj jej trajektória a spôsob explózie. Všetko toto sa už objavilo na internetových záberoch telegramu.ua alebo telegramu.ru. 17 mŕtvych má evidentne na svedomí tzv. priateľská paľba Ukrajincov na vlastných ľudí.

Ako tieto veci prezentovali dnes večer /streda/ naše lži televízie ? TV Markíza, TV JOJ, ale aj RTVS a ta3 sa ako jediného vysvetlenia tragédie obetí z trhoviska chytili ukrajinskej propagandistickej verzie. Podľa nej Rusi drahými raketami z čistej zdivočenosti strieľali na trhovisko s nulovým vojenským významom. Chceli totiž, ako inak – zabiť čo najviac ukrajinských Rusov, ktorí v tomto donbaskom mestečku žijú. Naše lži-televízie nešetrili námahou a zasypali Rusov kopou invektív a krivých obvinení. Lži a lži. Jednoducho hnus.

„Slovenské“ lži-televízie prerazili ďalšie dno. Ale ako kedysi hovorili boľševickí propagandisti – aj pri lžiach ich dnešných nasledovníkov platí staré propagandistické budovateľské krédo: „dnešný rekord – zajtrajšia norma“ ! Takže nepochybujme, že i zajtrajšok bude pri klamaní v našich lži-televíziách zase rekordný.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962797x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie