Založ si blog

TV Markíza: Lož tv 1. TV JOJ: Lož tv 2…

Lži o akcii Matice. Lži o“ruskom“ bombardovaní trhoviska. Lži a lži. Môžete prepínať koľko len chcete: z Lož TV Markíza na Lož TV Joj, prípadne na Lož TV RTVS…Máme tu pluralitu, môžete si vybrať, či vám lži podajú klamári z Markízy alebo klamári z JOJky. Príklady ? Aspoň dva najnovšie.

Príklad prvý: Protest proti zneucteniu slovenských štátnych symbolov a slovenských kultúrnych dejateľov pred Mestským Divadlom P.O.Hviezdoslava v Bratislave. Protest bol oficiálne ohlásený. Primátor a riaditeľka divadla sa naň pripravili tak, že pracovníkom divadla dali voľno a zabezpečili, aby v čase protestu nebola v divadle ani noha. Protestu sa zúčastnilo viacero osobností z prostredia kultúry, Matice slovenskej, opozičných politikov a asi 1500-2000 národne cítiacich občanov. Nepáčilo sa im, že divadlo nesúce meno najväčšieho slovenského básnika bolo zneuctené vitrážou s vlajkou homosexuálov, vlajkou banderovcov, prečiarknutým slovenským dvojkrížom a vyobrazením odtrhnutej hlavy národného básnika Hviezdoslava. Protest mal pokojný kultúrny priebeh až do chvíle, keď zvuky stovkami Slovákov spievanej slovenskej štátnej hymny prerušili zvukové protesty asi 20 provokatérov na bicykloch s homosexuálnymi a banderovskými zástavami.

Na rušenie slovenskej hymny odpovedali blízko stojaci občania pokusom o umlčanie zdroja rušivého zvuku a pokusom o odstránenie homosexiálnej a banderovskej zástavy. Došlo k ruvačke, do ktorej zasiahla akoby na tento moment pripravená Vallova mestská polícia. Tá polícia, ktorá mala prijať opatrenia a ohlásenú demonštráciu oddeliť od provokatérov kordónom v dostatočnej vzdialenosti. Nič také sa neudialo. Pripravenosť provokatérov, pripravenosť polície a médií na túto provokáciu budia podozrenie, že ide o komplot primátora Valla proti slobode prejavu národne orientovaných občanov.

Tv JOj a Tv Markíza o celej akcii poskytli hrubo neobjektívny pohľad. Prekrútili predmet sporu, nedali priestor oficiálnym rečníkom a akcentovali iba incident s provokatérmi, – ktorý však bol tak malicherný, že drvivá väčšina demonštrantov si ho ani nevšimla. Lži-televízie urobili -ako zvyčajne-s vlasteneckých občanov bitkárov a z tých, čo zneuctili slovenské štátne a kultúrne symboly urobili výkvet kultúrnosti a tolerancie. Hnus !

Príklad druhý: na trhovisko v Kyjevom obsadenom mestečku Konstantinovka dopadli úlomky rakety S-300, ktoré tam usmrtili 17 ľudí. Raketa S-300 je protiletecká raketa, súčasť protivzdušnej obrany Ukrajiny. Ktovie, možno úlomky tejto rakety, ktorú vystrelila kyjevská protivzdušná obrana pochádzajú z rakety zo Slovenska. Každý, kto sa aspoň trochu rozumie raketám a protivzdušnej obrane vie, že nemohlo ísť o ruskú útočnú raketu ale o raketu ukrajinskú, ktorá netrafila cieľ-teda ruskú útočnú raketu či ruský dron – a zrútila sa následne na trhovisko, kde vybuchla a bohužiaľ aj zabíjala. Svedčia o tom nielen úlomky rakety, ale aj jej trajektória a spôsob explózie. Všetko toto sa už objavilo na internetových záberoch telegramu.ua alebo telegramu.ru. 17 mŕtvych má evidentne na svedomí tzv. priateľská paľba Ukrajincov na vlastných ľudí.

Ako tieto veci prezentovali dnes večer /streda/ naše lži televízie ? TV Markíza, TV JOJ, ale aj RTVS a ta3 sa ako jediného vysvetlenia tragédie obetí z trhoviska chytili ukrajinskej propagandistickej verzie. Podľa nej Rusi drahými raketami z čistej zdivočenosti strieľali na trhovisko s nulovým vojenským významom. Chceli totiž, ako inak – zabiť čo najviac ukrajinských Rusov, ktorí v tomto donbaskom mestečku žijú. Naše lži-televízie nešetrili námahou a zasypali Rusov kopou invektív a krivých obvinení. Lži a lži. Jednoducho hnus.

„Slovenské“ lži-televízie prerazili ďalšie dno. Ale ako kedysi hovorili boľševickí propagandisti – aj pri lžiach ich dnešných nasledovníkov platí staré propagandistické budovateľské krédo: „dnešný rekord – zajtrajšia norma“ ! Takže nepochybujme, že i zajtrajšok bude pri klamaní v našich lži-televíziách zase rekordný.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197424x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie