Kto sa ešte nevyjadril k zmene trestného zákona, nech sa hlási u súdr. Šimečku

Dovoľujem si využiť parafrázu na známy bonmot L+S, lebo už dva mesiace počúvam frázu, že k zmenám v trestno-právnej oblasti sa nevyjadrila verejnosť či odborníci- hoci dennodenne sa k nim vyjadrujú desaťtisíce insitných odborníkov na ulici, v kaviarni, v krčme, v televízii, rozhlase, novinách, na internete, v divadle…študenti prvého ročníka práva s pubertálnymi vyrážkami, vyprasené standupistky a prestarnuté herečky… dokonca už aj gastarbeiteri v Čechách a na Morave.

Áno, k zmenám v trestnoprávnej oblasti sa vyjadril u nás každý, chcel chcel. Každý hlupák, lebo hlupákov jazyk /ak ide o politiku/ najviac svrbí. Napriek tomu ale matovičkári, sulíkovci a šimečkovci z parlamentu trvajú na tom, že u nás vraj kdesi v stratených dolinách a húštinách slovenského pralesa ešte žijú „odborníci“, čo sa ešte k zrušeniu ŠP a novele v oblasti trestného práva nevyjadrili. Príslušníkom tohto odľahlého kmeňa expertov, zvyknutým na archaické „medzirezortné pripomienkové konanie“ odporúčam, aby sa konečne ozvali. Aby sa prihlásili u súdruha Šimečku najmladšieho. Odporúčam im, aby to urobili čo najskôr, lebo streda sa blíži. A s ňou sa blíži aj hlasovanie, ktoré súčasnú etapu debát okolo ŠP a TZ predbežne uzavrie.

– Občania experti, neváhajte ! Máte poslednú príležitosť, aby ste aj vy nejakou tou svojou miliónkrát počutou trepinou prispeli do opozičného názorového guláša. Mladý „kuchtík“ Šimečka každú vašu slaboduchú ingredienciu iste s radosťou zamieša do maglajzu, čo tu už pomaly tri mesiace mieša.

Zdá sa, že sa blížime ku koncu jednej periódy. Opozícia si bude musieť nájsť na svoju deštrukciu, pardon -obštrukciu, inú legendu. Zdá sa, že vstúpime do novej fázy zápasu o Slovensko.

Svedčí o tom aj PRACOVNÁ NÁVŠTEVA pani Čaputovej v USA /maskovaná za sprievodnú oficiálnu návštevu Kanady/. Pani Čaputová zrejme pôjde aj do New Yorku na 5.ave., aby dostala na zmenenú situáciu nové noty, nové inštrukcie. Tajuplný obsah pracovnej návštevy pezinskej paničky u sorosovcov je veľmi tajný. Až do tej miery, že sa v predvolebnej kampani BRZDÁRA Korčoka stáva verejným tajomstvom…

Ak by ho niekto z pomalšie chápavých Slovákov nevedel dešifrovať, – nech sa opäť obráti na súdruha Šimečku najmladšieho. Dostane od neho pozvánku na „veľkú štvrtkovú revolúciu“. Na námestí SNP dostane kvalitne vyrobený konfekčný plagát. Z neho sa dozvie, čo a ako.

Výborné GRAMOTNÉ vystúpenie šéfa daniarov J.Kissa

18.05.2026

Po 10.00 mal dnes TB šéf daniarov J.Kiss. Výborné gramotné vystúpenie plné racionálnych argumentov a faktov. Pritom neútočné, apolitické, rozvážne. Až mi je čudnô, že sa čosi také momentálne u nás objavilo. Nechcem opakovať, čo na TB Kiss povedal. Dá sa to dohľadať v archíve ta3 a iste to ta3 bude aj reprízovať. Chcem len stručne apelovať na prítomných [...]

Nechcel by som byť LEXMANovej spovedníkom

17.05.2026

Nechcel by som byť spovedníkom europoslankyne za KDH, p. Miriam Lexmanovej. Prosiť Boha o odpustenie za jej hriechy, to musí byť aj pre skúseného kňaza náročná extrémne náročná práca. Zoberme si len 8. božie prikázanie: nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu. V dnešnej televíznej diskusii STVR totiž nebol jednej jedinej repliky, aby v nej pani Lexmanová [...]

Ako si verejnoprávna STVR Flašíkovej, Hlucháňovej a Danka pripomenula výročie atentátu na premiéra SR

16.05.2026

Reportéri STVR Horáček a Trusina si včera vskutku „dôstojne“ pripomenuli 2. výročie atentátu na predsedu vlády SR p.R.Fica. Najprv poinformovali, že sa na Námestí baníkov v Handlovej Fico stretol iba s niekoľkými sivovlasými dôchodcami. No a potom v nepomerne väčšom rozsahu dali slovo akože náhodným mladým ružolícim občanom Handlovej. Dve [...]

násilie, muž, žena, znásilnenie, ilustračná foto

Koniec premlčacej doby pri znásilnení? PS chce prísnejšie trestať domáce násilie aj nenávisť

18.05.2026 15:36

V zákone by chceli doplniť novú priťažujúcu okolnosť, ktorou je situácia, keď páchateľ spácha trestný čin v prítomnosti dieťaťa.

Pápež / Lev XIV. /

Pápež sa púšťa do boja o človeka v ére AI. Vatikán zverejní novú encykliku

18.05.2026 15:29

Jej názov bude Magnifica Humanitas - Skvelé ľudstvo.