Založ si blog

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ?

Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker….

Zatiaľ je to trochu lepšie. V marci poklesla v SR priemerná cena potravín o 0.5%. Inflácia poklesla na 2,3%, objavili sa kontúry dokončenia diaľnice okolo Ružomberka v roku 2025 /za 1 až 1,5 roka/. Ten Ráž sa nezdá, ale prinútil Váhostav a spol. nasadiť na stavbu 500 pracovníkov /zhruba toľko, čo robí v Paríži na obnove Notre Damme/. Stavebná časť je skoro hotová, technologická napreduje. V tomto roku porastú aj reálne prijmy obyvateľstva. Nezamestnanosť je na technickom minime. Pri aprílovej aukcie štátnych dlhopisov poklesli marcové úroky na 3.1-3,5 %. Aktuálne vzrástli na svetových burzách plyn a ropa. Tu sú však možnosti vlády SR veľmi obmedzené. Ak by mal Fico odvahu vycestovať do Moskvy a tvorivejšie interpretovať sankcie EU, to by potom boli u nás iné ceny. Sme však v sankčnej EU, takže… Celkom dobré správy aj pre voličov našej opozície. Alebo nie ?

-Veruže nie. Lebo opozičné médiá a opoziční politici si i v tých zdanlivo dobrých správach napokon nájdu nejaké tie čertove kopýtka. Bol by v tom čert, aby si voľačo nenašli.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenského volebné obdobie vypršalo, ruská propaganda ide na plné obrátky

21.05.2024 12:40

Je vojna, voľby nemožno usporiadať a drvivá väčšina ukrajinského obyvateľstva si to dobre uvedomuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876305x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie